Porady motoryzacyjne, które być może ułatwią Ci życie

Prawo Jazdy

Właściwa pozycja w samochodzie
Każdy z nas podczas nauki jazdy był uczony właściwej pozycji jaką powinniśmy przyjmować za kierownicą.

Wielu z nas mimo odbycia kursu nauki jazdy do tej pory nie wie jak właściwie ustawić fotel aby podczas jazdy zajmować właściwą pozycję. Pamiętajmy, że w tym wszystkim najważniejsza jest zarówno odległość rąk od kierownicy jak i odległość nóg od pedałów.

Podobno, podstawą do wyznaczenia właściwej pozycji jest sposób w jaki zachowuje się nasza lewa noga po wciśnięciu pedału sprzęgła. Powinna ona bowiem lekko uginać się w kolanie. Zbyt wyprostowana lewa noga bądź też za bardzo zgięta świadczy o zbyt bliskim bądź też zbyt dalekim usytuowaniu fotela.

Drugim elementem jak już wspomniałem jest odległość kierownicy od naszego ciała. Powinniśmy więc ułożyć ręce na szczycie kierownicy w takiej pozycji by znajdowały się na nim nasze nadgarstki - dzięki tej prostej metodzie możemy mieć gwarancję właściwego ustawienia fotela. Ręce powinniśmy mieć wyprostowane a całe plecy powinny być wygodnie oparte o fotel. Zbyt mocno ugięte ręce wskazują konieczność odsunięcia fotela z kolei konieczność podnoszenia się wskazuje z kolei, że powinniśmy fotel dosunąć.

Ponadto pamiętaj aby właściwie ustawić zagłówek. Tylko zagłówek ustawiony na wysokości głowy zapewni Ci właściwą ochronę kręgosłupa podczas wypadku.

No i to co najważniejsze - podczas jazdy pamiętaj aby właściwie trzymać ręce na kierownicy - idealna jest pozycja rąk "na za piętnaście trzecia".

Mam nadzieję, że dzięki dzisiejszej krótkiej poradzie będziesz wiedzieć jak właściwie przyjmować pozycję w samochodzie by zapewnić sobie bezpieczną jazdę.
pobrane (5).jpg
pobrane (4).jpg
pobrane (3).jpg
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one