Porady motoryzacyjne, które być może ułatwią Ci życie

Jazda po rondzie.

2015-05-24_172711.jpg
Dla wielu osób, rondo to trudny do przebycia teren.
  Wielu "świeżych kierowców" pomimo pozytywnie zdanego egzaminu na Prawo Jazdy, czuje się niepewnie na odcinku trasy, w którym pojawia się rondo.

  Wbrew pozorom jest ono skomplikowanym miejscem z powodu wielu pasów ruchu i wymaga od kierowcy wyobraźni. Podczas jazdy musimy przewidywać, z którego pasa możemy dojechać do celu naszej podróży. Rondo przypomina trochę labirynt, gdzie istotny jest wybór odpowiedniego korytarza prowadzącego do celu. Przy przejeździe przez ten odcinek musimy prawidłowo zmieniać pas w miarę potrzeby, zachowując przy tym podstawowe reguły Kodeksu Drogowego, czyli na przykład zasadę pierwszeństwa jazdy z prawej i zakaz zajeżdżania drogi innym uczestnikom ruchu. Pomocna może tu być wyobraźnia przestrzenna i prawidłowa ocena kierunków i odległości.

  Z pasa prawego będziemy mieć możliwość skrętu w prawo lub dalszą jazdę przez rondo prawym zewnętrznym pasem. Z pasa lewego mamy natomiast możliwość okrążenia ronda po linii wewnętrznej zakończonego skrętem w lewo lub dalszy przejazd pasem lewym prowadzącym na wprost. Podczas tych trudnych manewrów musimy pamiętać o pozostałych uczestnikach ruchu aby uniknąć kolizji.
05/30/2015 13:43:36
kamil.wieczorek
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one